Preventivní prohlídky

Pravidelná zubní prohlídka jednou za půl roku dokáže včas odhalit případné budoucí problémy a zubní kazy v počátečním stádiu. Nezapomínejme, že správná péče o chrup začíná již v dětství, a stejně jako Vy i Vaše dítě potřebuje pravidelně chodit na preventivní prohlídky. Jsme si toho velmi dobře vědomi, a tak jsme pro vás připravili akci týkající se prevence.

Dentální hygiena s airflow

Pomocí dentální hygieny předcházíme problémům, které vznikají v ústní dutině a léčíme již vzniklá onemocnění. Zajišťuje dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, paradentózy, zubní protézy nebo zubních implantátů.
Jen opravdu čisté zuby nemohou onemocnět.

bělení zubů

Bělení zubů americkou metodou Beyond

Ne vždy je pro pacienta vhodná každá metoda zubního bělení. Na základě naší mnohaleté zkušenosti s různými typy bělení můžeme garantovat dlouhodobou účinnost ošetření. Pacientům doporučujeme vždy několik dní před bělením zubů provedení dentální hygieny, jedná se o profesionální čistění zubů.

Našim pacientům nabízíme nejnovější systém ordinačního bělení od amerického výrobce Beyond. Procedura spočívá v řízené aplikaci bělících gelů na povrch zubů. Gel proniká pod povrch a chemicky rozkládá usazené pigmenty. Světelné záření zvyšuje účinek gelů a urychluje jejich působení. Po bělení je NUTNOSTÍ dodržet minimálně 48 hodin tzv. bílou dietu.
poz. viz. video o postupu bělení zubů:

Plomby (bílé a amalgámové)

Záchovná stomatologie je jednou ze základních oblastí zubního lékařství. Zubní kaz začíná v povrchové části zubu. Jestliže není včas odstraněn, pokračuje stále hlouběji až ke dřeni zubu. Šetříte zdravé zuby, předcházíte napětí svalů a dalším komplikacím.

Amalgám – je nejstarším výplňovým materiálem (používá se více než 100 let). Je vynikající výplňovou hmotou pro zadní zuby. Správně aplikovaný amalgám vytváří pevnou plombu s kvalitním přechodem mezi plombou a zubem.

Zubní implantáty

Po ztrátě zubů dochází k úbytku objemu čelistní kosti, nervy jsou nechráněné a může dojít i ke ztrátě dalších zubů, zbytečným bolestem nebo jiným komplikacím. Zubní implantáty jsou unikátním řešením, které umožňuje náhradu jednoho zubu, více zubů i celkovou náhradu zubů v obou čelistech. Vrátí se Vám ztracený úsměv a zlepší se Váš komfort.

Augmentace kosti

je odborným názvem pro dostavbu chybějící kosti pokud je u pacienta nedostatek kosti pro zavedení zubního implantátu nebo zachování stability implantátu v kosti. Doba hojení je po tomto zákroku cca 5-9 měsíců. Někdy až 12 mesíců, doba závisí vždy na rozsahu výkonu.

Protetika

se zabývá náhradou ztracených částí zubů či celých zubů. Jde o ošetření zubů fasetami, korunkami, můstky nebo snímacími protézami. Všechny naše práce splňují vysokou estetickou náročnost a lze je jen těžko odlišit od pravého chrupu.

Protetická stomatologie dělí se na: fixní náhrady a snímatelné náhrady.

Fixní náhrady:

a) korunky – jsou umělé náhrady přirozených zubů a překrývají zuby v celém rozsahu. Provádí se v situacích, kdy již není možné zhotovit výplň;
b) můstky – je částečnou náhradou chrupu. Zubní můstek je upevněn pomocí kovových korunek nebo jiným zařízením na okolních zdravých zubech. Zhotovují se v případě kdy je nutné nahradit jeden či více chybějících zubů.

Snímatelné náhrady:

jejich zhotovení je nutné pokud pacient přišel o více zubů a nemá zájem nebo z nějakého důvodu nemůže podstoupit ošetření zubními implantáty a na nich kotvenou zubní náhradu.
a) skeletové náhrady – jsou stabilně kotveny na zbývajících zubech litými sponami. Mají větší trvanlivost než protézy s drátěnými sponami a nepoškozuje zbytkový chrup.
b) částečné náhrady – doplňuje částečně zubní oblouk. Používají se k rekonstrukci chrupu s rozsáhlejšími mezerami zejména v postranních úsecích. Tělo náhrady, které se skládá z umělých zubů a pryskyřičného sedla je pomocí kovových spon kotveno na zbylé vlastní zuby.
c) celkové náhrady – zhotovují se při ztrátě všech zubů a to postupně při několika návštěvách. Nevýhoda je špatné uchycení v ústech pacienta a tím je to malý komfort pro pacienta.

Čištění kořenových kanálků pomocí reciprocu a apexlokátoru

Je potřeba v případech, kdy je infikována dřeň zubu. Tuto infikovanou dřeň je nutné co nejdříve vyjmout, aby se zamezilo dalšímu šíření infekce, a vzniklý prostor vyplnit speciální léčivou vložkou, která obnoví původní funkčnost zubu.

Color Skin

Nav Mode

Napište nám

×